קונסטרוקציית מתכת במיצב ״בית גבוה״ בשדרות רוטשילד

מפעלנו עובד כבר שנים רבות בשיתוף פעולה עם אמנים ויוצרים. בספטמבר האחרון פנו אלינו עיריית תל אביב והאמן הלל רומן בהצעה להשתתף בתכנון עיצוב ובבנייה של המיצב האמנותי ״בית גבוה״, לרגל פסטיבל "אוהבים אומנות עושים אומנות" בתל אביב-יפו. האמן הילל רומן עיצב בית על העץ בתוך שדרות רוטשילד הפסטורלית, ועבד איתנו ביחד על התכנון והבנייה של הקונסטרוקציה. המרפסת עצמה בנויה מטבעות ברזל אשר תומכות אחת בשנייה ונותנות את הגישה והחוויה לעולים לקבל גישה חזיתית ויזואלית שונה ואינטרקטיבית. הקונסטרוקציה נבנתה על ידנו עם חומרים איכותיים ובצורה בטיחותית ויפה שעמדה בכל התקנים של מהנדס העירייה. בזמן הבנייה היה אפשר לראות היטב את התלהבות העוברים והשבים והציפייה להשקת המיצב. בערב הפתיחה המתקן היה מלא באנשים שעלו וירדו וקיבלו חוויה שונה ומיוחדת, וזכה להצלחה רבה.

״בית גבוה הוא עבודת אמנות ציבורית שנוצרה עבור שדרות רוטשילד במסגרת התערוכה "שמים פתוחים" באוצרותו של אבי לובין, במסגרת ארועי אוהבים אמנות של עיריית תלאביב. העבודה הממוקמת על עץ צאלון גדול מאפשרת לעוברים ולשבים לטפס באמצעות סולם לצמרת העץ ולהבלע בין ענפיו ועליו, להתבונן ברחוב מפרספקטיבה אחרת, שקטה יותר, ירוקה יותר. זו עבודה שיוצרת מרחב חדש ופנוי בלב אזור סואן, הנותנת למשתמשים בה מקום – למנוחה, לתצפית, לארוחה, להופעה, למדיטציה להפגנה, מקום להיות נוכח.
על הקמתה ובנייתה הפיזית של העבודה הופקדו רמי ויהל נבו, שמצאו פתרונות חכמים ופשוטים לסוגיות קונסטרוקטיביות מורכבות, ולמעשה איפשרו את הוצאת העבודה מדמיוני אל הפועל, תוך התחשבות מרבית בעץ ובמגבלות הרבות שדורשת עבודה במרחב ציבורי."

– הלל רומן

http://hillelroman.com

צילומים: הלל רומן, ורד נבון